Tegyél szert a „szupererőre”, amellyel megvalósítod az újévi fogadalmaid
|
2 min
|
2 min
Mit szólnál hozzá, ha 2020-ban végre teljesülnének az általad kitűzött fogadalmak? Hogyha nem kellene többé a kudarctól tartanod, mert birtokodban lenne a megvalósítás értékes képessége? Mennyivel volna jobb érzés úgy nekifogni az újabb esztendőnek, ha a sikerhez kikövezett út vezetne?
A cikk elolvasása, majd pedig az itt leírtak gyakorlatba való átültetése bizony a beváltható újévi fogadalomtétel receptjével kecsegtet.
A célok maguktól ritkán szoktak teljesülni, kitartó cselekvés nélkül ugyanis nehéz őket bevonzani.
Meglepően sokan feledkeznek meg erről a tényről, így aztán törvényszerűen esnek kútba a próbálkozásaik néhány hét után.
A céljaid eléréséhez jó szokásokat kell kialakítanod, mérföldköveket kell felállítanod és mérned is kell az eredményeket. A jó hír az, hogy ehhez bevált módszerek állnak a rendelkezésedre, nézzük is meg őket egyenként.
Hogyha az újévben többet szeretnél utazni, akkor emlékeztesd erre magad napjában többször.
Alakíts ki a környezetedben olyan praktikus megoldásokat, amelyek folyamatosan segítőként működnek majd.
Ha szeretnél megszabadulni öt felesleges kilótól, akkor ennek megfelelően formáld át a hétköznapjaidat.
Vagyis járj el mozogni hetente legalább háromszor, fogyassz elegendő mennyiségű vizet, továbbá az étrendedet is tedd egészségesebbé.
Amennyiben sikerül szokássá alakítanod a rendszeres sportolást, emellett pedig vitaminokban és tápanyagokban gazdag ételeket eszel, akkor nyílegyenes utad lesz a célod eléréséhez.
Persze a jó szokások felvételén kívül el kell hagynod azokat, amelyek csak hátráltatnak Téged. A fogyás például nehezen fog menni, ha ebéd után csokit majszolsz, olykor pedig az esti filmnézés mellé egy-egy chips vagy sütemény is lecsúszik.
Előre szólunk, hogy ez nem mindig lesz könnyű. De ha elég vonzó számodra a vágyott jövőkép, akkor érdemes lesz szenvedned érte kicsit.
Ha pedig alábbhagyna a motivációd, akkor olyan hétköznapi tárgyakat is használhatsz emlékeztetőül, mint például a kulcstartó.
Gravíroztasd rá, hogy „meg tudod csinálni”, vagy „sikerülni fog”.
Hallottál már a SMART célkitűzés módszeréről? A következő angol szavak rövidítéséből ered maga az elnevezés. Specific (Konkrét), Measurable (Mérhető), Achievable (Elérhető), Relevant (Releváns), és Time-boxed (Időben korlátozott).
Jövőre több pénzt fogok keresni. Ez nem SMART célkitűzés, mert hiányoznak belőle a fontosabb összetevék. Sokkal inkább úgy érdemes fogalmaznod, hogy május 31-ig ötvenezer forinttal fogom növelni a bevételeim havi szinten.
Specifikus, mert konkrétan meghatároztad az összeget. Mérhető, hiszen a bankszámla egyenleged tökéletes visszacsatolást ad. Abszolút az elérhető kategóriába tartozik, meghatároztad hozzá az időkeretet, ráadásul a relevancia is stimmel.
Sok újévi fogadalomból azért sem lesz semmi, mert 365 nap egyszerűen túl hosszú idő.
Rengeteg olyan dolog történhet veled közben, ami teljesen más irányba viszi el a fókuszod.
Érdemes tehát próbát tenned a 90 napos módszerrel. Vagyis a céljaid a következő három hónapra szólnak, jelentősen megnövelve ezzel a megvalósulás esélyét. Ha a teljesítés mégis kudarcba fullad, akkor mégsem egy teljes éved veszik el, és gyorsabban tudsz korrigálni.
Próbáld ki tehát ezt az új megközelítést, és tegyél magadnak fogadalmat negyedévente. Persze figyelj a mennyiségre is, mert a túl sok cél csak összezavar. Kettő vagy három fő terület még működhet, de felette már nagyon elapróznád a figyelmed.
Ha tetszik valamelyik termékünk, egyszerűen kattints a képre és már rendelheted is. További ajándékainkért kattints ide!
Tetszett az újévi fogalom fogadalmakkal kapcsolatosblogunk? Szívesen olvasnál még más gyűjteményt is? Írd meg nekünk kommentben és szívesen elkészítjük!